נעים להכיר!

הי אני תמרה מתמרהינדי!

סיפור אהבתי לצמחים החל עוד בימי ילדותי. מאז ומתמיד נמשכתי אל ממלכת הצמחים בכלל ולרוקחות הטבעית בפרט. הייתי חברה בחברה להגנת הטבע ולמדתי רבות על צמחי מרפא בעיקר באזור הנגב שם גדלתי. בתור ילדה אהבתי להשתעשע ברקיחת שיקויים מצמחים שונים. הדהימה אותי האפשרות של ערבוב של מספר חומרים שיוצרים חומר חדש ושונה.

בגיל מאוחר יותר, בשנות נעורי, זכיתי לגדול במושבה הגלילית ראש פינה. שם גיליתי שאני לא לבד הכרתי והתחברתי לאנשים שמגדלים בגינת ביתם את הצמחים המיטיבים, צפיתי בהם מייבשים אותם, משרים ומכינים מהם תמרוקים ומשחות. זה הקסים אותי וקרב אותי לנושא של צמחי מרפא. בראש פינה הכרתי את דרורה חבקין מחלוצות תחום צמחי המרפא בארץ. זכיתי לעבוד אצלה בחנות ובגינה ולראות איך היא רוקחת מוצרי מרפא טבעיים בדרך של פעם. אם אפשר היה להעביר את הניחוחות והמראות, זה היה עולם קסום של צמחים וריחות, אך הם נשארו נצורים בליבי ובחושיי. חבקין היוותה עבורי השראה אמיתית ובעקבות התקופה במחיצתה הלכתי ללמוד צמחי מרפא. 

בשנת 1993 נרשמתי ללמודי צמחי מרפא מערביים באחת המכללות הבודדות לרפואה אלטרנטיבית שהייתה בזמנו. את התחום למדתי ממורה שהיא מנטורית והשראה, נטורופתית מובילה מחלוצות התחום בארץ הגברת רות לוי ז”ל, מרפאה ומטפלת רב תחומית ובעלת ידע נדיר. בלימודי נמשכתי לנושא של הרכבת הפורמולות, לרקיחה של הצמחים, להבנת הכימיה של הדברים, שמייצרת מוצר בעל ערך טיפולי ומועיל. 

עם תום לימודיי (1999) הקמתי את העסק הראשון שלי בראש פינה שעסק ברקיחת פורמולה אחת ויחידה אשר הבאתי מגרמניה ישירות הלו היא הסווידיש ביטר Swedish bitter. בשנים אלו הייתי אני הראשונה והיחידה שרקחה את תמצית הקסם הזו.

פיתחתי מרקחות שונות מפורמולה זו כולל משחה רב שימושית, סירופ לשיעול, שמן לעיסוי וקיט עזרה ראשונה אלטרנטיבית. הכל על בסיס תמצית הסווידיש ביטר אשר מכילה כל כך הרבה צמחים מיטיבים ומחזקים אשר הסינרגיה בניהם היא יחידה ומשובחת. כיום פורמולה זו היא הבסיס לסדרת היוניברסל מתוך ליין מוצרי המרפא הטבעיים של תמרהינדי.

במקביל לכך, עסקתי כל השנים בלמידה, ניסוי ותהיה, חקירה תיאורטית ופרקטית, חשיפה למרכיבים ייחודיים, איתורם במדינות הגידול הטבעיות שלהם ושילובם במוצרים שלי הסתכמו בסדרת מוצרי מרפא טיפוליים וטבעיים. 

לימים הגעתי להודו ושם התוודעתי לאיורוודה ונשבתי בקסמה. חזרתי ארצה ובשנת 2007 נרשמתי ללימודי איורוודה שם התוודעתי לעולם צמחי המרפא האיורוודיים ולרזי הרוקחות האיורוודית העתיקה. בתום ארבע שנות הלימוד העשרתי לאין שיעור את הידע שלי ברוקחות, צמחי מרפא, וגם יכולות העיסוי הטיפולי. 

ב – 12 שנים האחרונות שאני גרה בכליל, מגדלת את שני ילדיי גומר (11) ונור (9), חייה ונושמת צמחים ושיקויים למיניהם, חייה בידידות עמוקה ובכבוד רב עם הטבע השופע סביבי. לוחמת חופש בלתי נלאית שעושה את מה שהיא אוהבת ואוהבת את מה שהיא עושה.

כן יהי רצון

תמרה

תפריט

ברוכים הבאים לתמרהינדי

רוצה להתעדכן במבצעים והטבות?

הצטרפו עכשיו לניוזלטר, מבטיחים לעדכן אתכם רק במה שחשוב !

Open chat
Powered by