סווידש ביטר

Swedish Bitters Elixir

סווידיש ביטר היא תערובת צמחים ייחודית אשר עיקר עבודתה היא ניקוי ושפעול תפקודי הכבד ומערכת החיסון. כמו כן היא ידועה כמאיצה תהליכים מטבוליים בגוף ובכלל זה, פועלת נפלא על מערכת העיכול.

מקור התערובת הולך אחורה בזמן עד למאה ה-15, כאשר אלכימאי בשם פאראצלזוס (Paracelsus) המציא “תרופה לכל מחלה” שהרכיבה שלושה צמחים עיקריים – קמפור, מור ואלוורה.

פאראצלזוס היה ידוע כפיזיקאי הראשון שהשכיל להשתמש במינרלים ומתכות לצורכי ריפוי. בזמנו נחשב ליוצא דופן ופורץ דרך שהיה שנוי במחלוקת באותם הימים.

במאה ה-17 חקר רופא שוודי בשם ד”ר סאמסט (Dr.Claus Samst) רפואות מהמאה ה-15 וגילה את התערובת שרקח פאראצלזוס. ד”ר סאמסט לקח את התערובת, הוסיף לה צמחים שונים וחקר את התערובת, שהכילה כעת 11 צמחים, על עצמו, על בני משפחתו ועל מטופליו.

ד”ר סאמסט לא פרסם ולא שיווק את התערובת, אלא חקר ותיעד את סגולותיה. בגיל 104 כשהוא בריא לחלוטין, מת בתאונה כאשר נפל מסוסו.

שנים רבות לאחר מכן, הגיע לידיה של מריה טראבן, הרבליסטית מדופלמת מאוסטריה, בקבוקון עם “הנוזל המר” ואליו מצורף כתב יד עתיק אשר ד”ר סאמסט כתב בעצמו. במסמך זה היו רשומים כ-46 סימפטומים שהתערובת נמצאה יעילה להם.

מריה טראבן החלה להפיץ את כתב היד העתיק ואת הנוזל ומאז הצלחת התערובת ידועה לכל. התערובת נמכרת בהצלחה ברחבי העולם עד עצם היום הזה ושמה הולך לפניה.

הרומן שלי עם הביטר התחיל ב-1993, כאשר הייתי סטודנטית ב”מכללת משה אולשבסקי”. למדתי אז צמחי מרפא מערביים מהרבליסטית מדהימה בשם רות לוי. בתום שנת הלימודים חברה נסעה לגרמניה וכששאלתי את מורתי איזה מוצרים צמחיים כדאי לבקש שתביא לי , היא ענתה ללא היסוס: “Swedish bitter – כאשר תהיה לך התערובת הזו, לא תצטרכי שום דבר נוסף”.

כך אמרה וכך עשיתי. קיבלתי את השקית עם תערובת הצמחים שעל גביה היו הוראות מפורטות להכנת טינקטורה (תמצית אם). הכנתי את התמצית והתחלתי להתנסות בשימוש בה, כמו כן, גייסתי את כל בני משפחתי וחבריי להתנסות זו. בד בבד, התחלתי לרכוש ספרים של מריה טראבן ודרך הספרים התוודעתי לכתב היד העתיק, המסביר לפרטי פרטים את שימושיה הרבים של התמצית. ב-1999 הקמתי עסק שמכר אך ורק מוצרים שרקחתי מצמחי הביטר.

ב-2004 עזבתי את הארץ (ואת הביטר) לטובת שנה שלימה בהודו, שם התוודעתי לאיורוודה ונשבתי בקסמה. כשחזרתי לארץ התחלתי ללמוד במגמת איורוודה במכללת רידמן. כעת לאחר שסיימתי את לימודיי, אני יודעת ,ללא כל צל של ספק, שתמצית זו אכן מתאימה למצבים רבים ומגוונים. חזרתי להכין את הביטר ומנקודת מבט איורוודית, והכל נראה יותר נכון ושלם.

הטעמים השולטים הם בעיקר מר, מעט חריף ומתוק.

השפעה על הגוף – חם/קר

איכויות- קל, חד ומעט שמנוני

מערכות עיקריות – עיכול, חיסון, כבד

מקצת הפעולות העיקריות – דיג’סטיב, אלטרטיבי, כולגוגי, כולרטי, הפטו פרוטקטיב, חידוש נעורים, אדפטוגן

לטעמו המר של הביטר יש השפעה מהותית על תפקוד הכבד ועל מערכת העיכול.

עד כה, למעלה מעשר שנים, המשובים  שקיבלתי על  התמצית  היו  חיוביים ללא  יוצא מן הכלל.

בעוד אנשים רבים מדווחים על הטבות כגון תחושה מרוממת של אנרגיה וחיוניות, הרי שאחרים טוענים כי התמצית משקיטה ומרגיעה אותם.

אסיים במילותיה של מריה טרבן:

“ניתן לומר, ובצדק, שכמעט ואין מחלה שתמצית זו אינה מועילה לה או לפחות יעילה  כבסיס לכל טיפול שהוא”

Health through God’s pharmacy

שיתוף המאמר

רשתות חברתיות

כתבות נוספות

הרשמי לניוזלטר שלנו!

וקבלו 10% הנחה לקנייה הראשונה
עגלת קניות0
אין מוצרים בעגלה
0

הצטרפי לקהילה של תמרה

והתפנקי בקנייה הראשונה שלך עם 10% הנחה

*ללא כפל מבצעים

איזה כיף הנה הקוד קופון שלך!

למימוש יש להזין בעגלה

LOVE10

*ללא כפל מבצעים